Selvstændigguide

Registrerede bogføringssystemer

Listen er Erhvervsstyrelsens fortegnelse, opdateret hos styrelsen 18. juni 2026 og hentet af os 29. oktober 2026. Bruger du et system fra listen, opfylder systemet bogføringslovens krav. Tjek altid den aktuelle udgave hos Erhvervsstyrelsen, før du vælger.

Kilde: Erhvervsstyrelsen, fortegnelse over registrerede bogføringssystemer, kontrolleret 29. oktober 2026.

SystemUdbyderCVRRegistreret
Admind OFFICEConfirma Danmark A/S2632672923.01.2024
AdvoPro SaasEG Danmark A/S8466781107.03.2025
AirBOSSCIRCUIT DATA I/S1932364119.12.2023
Al denteAL DENTE SOFTWARE A/S2796136301.07.2024
ARKA Business+ARKA SOFTWARE ApS3608042619.12.2023
ASPECT4EG Danmark A/S8466781119.12.2023
AutoVisionVitec Datamann A/S5994351012.02.2024
Azets SimplifyAzets Insight A/S2507482308.07.2025
BD CloudBRUGERDATA A/S1511447919.12.2023
BD HybridBRUGERDATA A/S1511447919.12.2023
billy.dkShine Solutions ApS3323910619.12.2023
BitHostingBitpeople Software ApS3563887321.02.2024
Boligflow FinansFinance ONE A/S3522830601.05.2025
BoreconomyFinance ONE A/S3522830619.12.2023
Brandsoft regnskabEG Danmark A/S8466781128.08.2024
Business NXTVISMA SOFTWARE A/S2172849722.12.2023
Capego AccountingWolters Kluwer Danmark A/S1338629320.12.2023
ConventusCONVENTUS A/S3288567510.12.2025
DABEA OnlineDABEA ApS3958809914.09.2026
Deltek Maconomy SAASDELTEK DANMARK A/S1370397318.01.2024
Deltek WorkbookDELTEK DANMARK A/S1370397314.05.2024
DentalSuitePLANDENT A/S7755731814.02.2024
DineroVisma Dinero ApS3473154319.12.2023
DynaccountCK SOFTWARE ApS3422347506.03.2024
Dynamics 365 Business CentralMICROSOFT DANMARK ApS1361287021.12.2023
Dynamics 365 FinanceMICROSOFT DANMARK ApS1361287021.12.2023
e-conomicVisma e-conomic A/S2940347319.12.2023
E-KompletE-KOMPLET ApS3458765504.01.2024
E-moms.dkADVICECOM DISTRIBUTION ApS2899460519.12.2023
e-RegnskabHALLERUPNET ApS4034511619.12.2023
EG BoligEG Danmark A/S8466781120.12.2023
EG CapLegalEG Danmark A/S8466781119.04.2024
EG Visual Administration OnlineEG Danmark A/S8466781119.12.2023
EG XenaXENA ApS3408063119.12.2023
Figurator EXTVISUAL INFORMATION SYSTEMS ApS2885340805.02.2026
Figurator STARTVISUAL INFORMATION SYSTEMS ApS2885340805.02.2026
Finance ONEFinance ONE A/S3522830619.12.2023
FlexOdooFlyt Danmark ApS4252274008.02.2024
ForeningLetFORENINGLET ApS3582767606.02.2024
ForeningsAdministrator - RegnskabProForeningsAdministrator ApS3931592019.12.2023
ForgeFlow Cloud ERPForgeFlow Danmark ApS4482605405.11.2024
Forsyning|FOFSoftværket A.M.B.A2622402020.12.2023
FreEconomicFreEconomic4418509109.02.2024
GlasDataFINN LEVINSEN ApS5441941415.02.2024
Go-TastFinance ONE A/S3522830619.12.2023
goMemberGOMEMBER ApS3338163817.12.2025
HabiCen / Unik Bolig CEUNIK SYSTEM DESIGN A/S1751269219.12.2023
HeliosHelios Auto ApS1698420529.02.2024
InnoregnskabInnoRegnskab ApS4078705411.03.2025
InterCountDLBR P/S4473920821.12.2023
Iptor Unified PlatformIPTOR DENMARK A/S7113321404.02.2026
IST ØkonomisystemIST ApS2554507919.12.2023
IT Revisor i ReviSky eller RegnskabSkyWolters Kluwer Danmark A/S1338629320.12.2023
JustiFinance / Unik AdvosysEpona A/S4527502719.12.2023
kERPkERP ApS3943555119.12.2023
KeyBalance CloudKEYBALANCE A/S3106655719.12.2023
Keyloop Dracar+Keyloop Denmark ApS1926308802.09.2024
Kliniksystem teraFORMFODFORM A/S3232002317.11.2025
KlubmodulKLUBMODUL ApS3150151210.10.2024
KOMiTKOMiT a.m.b.a.7920631810.10.2024
Kompas4WiconSoft ApS4309463718.02.2025
LedgerBeeLedgerBee Technologies A/S3695872324.10.2025
LightLight Company ApS4352350318.06.2025
MarathonKASE Technologies AB556309-998429.02.2024
Mic-ForbrugMICROWA DATA ApS1269588821.12.2023
Monitor ERPMonitor ERP System AB556071-345406.02.2024
MuchMuch ApS4530832426.10.2026
Multi-RegnskabMulti-Regnskab ApS3923935319.12.2023
Niclay BogforingNiclay Bogforing ApS4108434020.12.2023
Nommea BookkeepingNommea ApS4439563024.01.2024
NuminaNumina Technologies ApS4499122521.03.2025
OctopusPAARUP HANSEN ApS6623411807.02.2024
Odoo Accounting on Odoo CloudODOO SA1023955922.05.2025
Odoo CloudODOO SA1023955922.05.2025
Odoo House - Odoo EnterpriseOdoo House ApS3785320828.02.2024
Odoopilotitpilot ApS3056865619.11.2024
OFINDAOFINDA ApS3670230319.12.2023
Onlineregnskab.dkFAKTURASERVICE A/S2963393219.12.2023
Panther AdminPANTHER APPLICATIONS A/S1003492228.08.2025
Pinewood DMSPinewood Technologies Northern Europe AB559307-394220.03.2026
Regnskab-Plus.dkADVICECOM DISTRIBUTION ApS2899460519.12.2023
SaldiDanosoft ApS4641253229.02.2024
SaperaCloud Retail Systems A/S2639134219.12.2023
Simpelt RegnskabSIMPELT REGNSKAB ApS3538562219.12.2023
SkvizBizSkvizBiz ApS3724322119.12.2023
Smarter-CRM.comADVICECOM DISTRIBUTION ApS2899460519.12.2023
SmartworkerFREE SOFT ApS2117753921.02.2024
UnicontaUniconta A/S3326692819.12.2023
UVskoleKMD A/S2691174519.12.2023
VF BoligVF Software ApS4637834229.01.2026
Visma.net ERPVISMA SOFTWARE A/S2172849722.12.2023
Vitec AdvokatVitec Datamann A/S5994351026.01.2024
Vitec EjendomVitec Datamann A/S5994351026.01.2024
VK DATA ODOO EnterpriseVK DATA ApS2884670321.12.2023
Vores ForeningVF Software ApS4637834229.01.2026
Web-booking.dkADVICECOM DISTRIBUTION ApS2899460519.12.2023
Web-forening.dkADVICECOM DISTRIBUTION ApS2899460519.12.2023
Web-Regnskab.dkADVICECOM DISTRIBUTION ApS2899460519.12.2023
WebFinanceDateco ApS2648081719.12.2023
WinfinansMVS HOSTING ApS3287937308.02.2024
WinKAS AirWINKAS A/S3408358419.12.2023
WizaGAUGUIN TRADING ApS3034649109.10.2026
XL FinansXL FINANS ApS3264367116.01.2024
XledgerXledger ApS4662712116.12.2025
ZakoboZakobo ApS3984066914.08.2026
Zenegy NumbersZENEGY ApS3723399419.12.2023

Se priser på systemer til små virksomheder